SZINTÉZIS

 

2002.1.3

A Kvadromatika a Tudomány, Mûvészet, Vallás és Mágia szintézise. Ha felütjük az Elixír nevû folyóirat hátsó lapjain található könyvkínálatot, jóformán mást se találunk, csak ezt a szintézist ilyen vagy olyan formában tárgyaló könyveket! Miben új akkor a Kvadromatika? Abban, hogy a matematika és a tudományok felõl közelíti meg a kérdést!

Mi, amikor kb. 30 évvel ezelõtt elindultunk, a tudományból indultunk ki, ill. hogy pontosabb legyek, az akkori tudományos-fantasztikus irodalomból. Asimov Alapítvány-trilógiája, Stanislaw Lem mûvei, Szepes Mária könyvei és a többi sci-fi formálta ki a világképünket, és elhatároztuk hogy az ott leírt szép új világot megvalósítjuk valahogyan! Antigravitáció, fénysebességnél gyorsabb utazás, más civilizációk felkutatása, replikáció (ratomika), és a társadalom matematikai leírása (sheldomatika) lett a fõ célkitûzésünk. Ezek után az egyetlen járható utat választottam, beiratkoztam a Mûszaki Egyetemre.
Ezt Mota sajnos nem tehette meg, bár 1-1 évet õ is próbált járni. Azt hittük, ez az út elvezet minket a megálmodott szép jövõbe. sajnos csalódnunk kellett. De még sokáig hittünk abban, hogy bennünk van a hiba, a módszereinkben, és hogy egy nagyszerû, új, átfogó gondolat segítene újra rendbetenni a szaktudományokat, melyek már annyira elbonyolódtak és elspecializálódtak, hogy még a közeli szakemberek se nagyon értenek szót egymással, átjárni pedig egyik területrõl a másikra lehetetlen, a betolakodó kívülállókat sehol se látják szívesen. Mi pedig már a kezdet kezdetén rádöbbentünk arra, hogy egy eredendõen interdiszciplinális tudományra van szükségünk, amely összefogja és magasabb egységbe szervezi a szaktudományokat. Akkor még nem tudtuk hogy a tudomány sem teljesen tiszta dolog, egy finoman elrejtett csalás is van benne. Hogy mit értek ezalatt, az tüstént kiderül. Esetlen, suta szárnypróbálgatásainkkal egyidõben elkezdett kialakulni és körvonalazódni egy olyan tudomány, amelyet ma úgy hívnak hogy Káoszelmélet. Ide tartoznak a fraktálok és a Mandelbrot-halmaz is. Ennek a tudománynak az elsõ képviselõit ugyanolyan üldöztetés és meg nem értés fogadta, mint minket, sokan az állásukkal játszottak, és csak titokban mûvelhették a meglelt új utat, mely a (ragyogó?) jövõbe visz. Ez a Káoszelmélet szinte ugyanazokat fogalmazta meg, mint amire mi is rájöttünk.
De nekik eszközeik is voltak a megvalósításhoz: számítógépek, könyvtárak, elfeledett és újra meglelt elõdök munkái, melyek már magukban hordozták a jövõ csíráit. Mi az akkori korszellemnek megfelelõen a dialektikus materializmusból indultunk ki, azt próbáltuk matematikai formába önteni és axiomatizálni, ettõl reméltük azt a nagy szintézist, amit az alkimisták a Bölcsek Kövétõl vártak: hogy újraformája a világot és mindent új, tökéletes alapokra helyez. Amikor aztán jött a Glásznoszty, és hozzánk is elkezdtek beszivárogni az ezoterikus tanok, rájöttünk hogy semmink sincs, semmilyen pozitív értéket nem tudunk felmutatni. Viszont felismertük a fraktálokat Mandelbrot elõtt, rájöttünk a Nagy Rendszerek igen fontos szerepére, felismertük az öntartalmazás és az önegymástükrözés jelentõségét, és rájöttünk hogy igenis van éter, bármit is tanítottak a fizikusok 80 éven keresztül! Na és itt lép be a képbe az, amit én finoman elrejtett csalásnak nevezek! Az egész fizika az energiamegmaradás elvére épül. Olyan tökélyre fejlesztették ezt az elvet, hogy a fizikában felvonultatott összes matematikai apparátus eleve ebbõl indul ki, ezt alapkõként beépítik az elméletbe, így elvileg se jöhet ki olyan eredmény, ami ellentmondana az energiamegmaradás elvének, hacsak el nem hibáztuk a számítást! Bármit is csináltak ügyes feltalálók garázsaikban és sufnijaikban, bármilyen ketyerék jöttek is mûködésbe a titokzatos éjszaka óráiban konyhaasztalokon és fürdõkádakban, mindegy hogy mit csinált Tesla vagy Sauberger, az nem lehetett más, csakis tévedés, ostobaság és a fizika elemi törvényeinek nem ismerete! Hiszen matematikailag bizonyított tény hogy energia nem keletkezhet és nem semmisülhet meg! Na persze hogy ez jön ki, hisz ezt építették be az alapaxiómákba! A második alapaxióma a Relativitáselmélet. (RE) Ez egy olyan elmélet, amelynek a töretlen diadalútja 80 éven át tartott, amely elsõrendû vezéreszméjévé vált az atomfizikának, a kozmológiának, a csillagászatnak, a kvantumtér-elméleteknek, úgyhogy egy fizikai elméletet csak akkor fogadtak el konzisztensnek, ha összhangban van a RE-vel, azaz az egyenletek kovariánsak a Lorentz-transzformációkkal szemben, és amely elmélet alapeszméje így hangzik: NINCS ÉTER!

Más szavakkal: nincs kitüntetett vonatkoztatási rendszer. Vagyis a kozmosz üres, olyan üres, amilyen csak a legsemmibb semmi lehet! Csöppet sem zavarta a fizikusokat az a tény, hogy ez a Semmi meglehetõsen aktív, teremtõ közegnek bizonyult, amely kölcsönhat az anyag minden formájával, az se zavarta õket, hogy az Általános Relativitáselmélet (ÁLTRE) szerint ez a semmi még görbülni is tud, ti. a gravitáció a Semmi görbülete!
És a röhej az egészben az, hogy egy olyan egyszerû mechanikai modell bizonyítja be az éter létét, amit akár Newton is kitalálhatott volna, és amely mechanikai modell létjogosultságát körömszakadtáig tagadták a fizikusok, olyan látszólagos paradoxonokra hivatkozva, miszerint a bolygóknak fékezõdniük kellene az éterben, amely csakis sûrû lehet, hiszen a fénysebesség óriási!

Nos, ebben igazuk is van, de csak félig, mert az éter csakugyan sûrû, iszonyatosan sûrû! Csakhogy a bolygók nem úsznak benne mint a halak a vízben, hanem hullámként terjednek! Azt pedig éppen a kvantumfizika bizonyította be, hogy minden anyag egyben hullám is! Hullám és részecske egyszerre! Egy hullámnak pedig nem baj ha a közege sûrû, sõt éppen ez a jó neki! Abban tud csillapítatlanul terjedni! Amióta felfedezték a szuperfolyékony héliumot (ez pedig elég rég volt, a század elején!), azóta nem újság, hogy egy közegben egy tárgy ellenállás nélkül haladhat az idõk végezetéig! Tehát az éter szuperfolyékony. (A szuperfolyékony éterrõl szól dr. Gazdag László könyve: Beyond The Theory of Relativity) És ha van éter, akkor energiát is lehet belõle kinyerni, nem is keveset! Vagyis mondjuk ki kerek perec: Örökmozgó igenis létezik! Aki nem hiszi, nézze meg az atomokat! Mitõl stabilak? Mitõl örök életûek? Attól, mert az éter szakadatlanul táplálja õket, az éterbõl nyerik az energiát! Vagyis az atomok táplálkoznak. Vagyis az atomok élnek! Minden él! Mivel minden atomokból áll.

És itt jutunk el az ezotéria bölcsességeihez, amiket már évezredek óta tanítanak nekünk, Igaz a Taoizmus, igaz a Buddhizmus. Van reinkarnáció, van szellemvilág, az éterben töméntelen sok hely van a lelkek számára. Az aura maga sem egyéb, mint az éter áramlása által keltett hullámminták rétegei, melyek táplálják és fenntartják az emberi testet, és minden más testet, a kövektõl a csillagokig. A testtõl különvált szellem nem anyagtalan, hisz az éter rezgéseibõl áll, mint maga a test, csak sokkal finomabb rezgésekbõl. Leadbeater nagyon szépen leírta ezt már a 40-es években, amikor még az atombomba se volt ismert. Ha az élet alapjait keressük, akkor óhatatlanul eljutunk a sejtektõl a molekulákig, a molekuláktól az atomokig, elektronokig, fotonokig, vagyis az egyetemes Pszi-mezõig! A Pszi eredetileg Schrödinger hullámfüggvényét jelölte, de íme, kiderült hogy minden létezésnek ez a végsõ alapja! Íme, ezért nevezi László Ervin éppen Pszi-mezõnek az Egyetemes Tudatmezõt! Nevezhetjük még Hologramnak és Tudatplazmának (TUP) is. Ez Sheldrake Morfogenetikus mezõje, vagy Mahárisi Mahesh Univerzális Egyesített Energiamezõje.Ez a Teremtõ Akasa, a Beszélõ Fény Krónikája. Én úgy hívom hogy Karma Ríta Olla Mirz Adorma (KRÓMA), azaz A Karma Írása, lenyomata, világrendje, a Mindent Tükrözõ Isteni Szeretet, amely mindent magábaölel és egyesít. Természetesen Õ is személyes Lény. Az indiaiaknál van az Anyag-Prákriti és a Szellem-Purusa, akit Krishna személyesít meg. Nálam meg van Uránia, aki az Univerzum megtestesítõje. Ahogy Gaia a Földanya, úgy Uránia a Mindenség-Anya. A Wicca-hívõk Magna Materja is egy Uránia-szerû Mindenség-Anya. Sõt a Bibliából kiderül, hogy az ókori népek, a babilóniaiak is Égi Istennõt imádtak, Istárt, Íziszt, Asztartét. "Béléseket készítettek az Ég Királynõjének".

Most, hogy eljött a Vízöntõ-kor, ismét a Yin van felemelkedõben, planétája a Vénusz, amely szintén Uránia megfelelõje. Így a Vízöntõ-kor uralkodó vallása az Uranizmus lesz, amely egyfajta Univerzális Vallás, minden vallást egybeölel, szintetizál, közös nevezõre hoz. Az abszolút türelem vallása, amely befogad minden embert, és szeret minden teremtett lényt, állatot, növényt, követ, csillagot és galaxist. Nem ismer kárhozatba taszítandó lényeket, sõt alászáll a pokolba is, hogy kiemelje az ott sínylõdõ szerencsétlen lelkeket. A Megváltó Elixírt hozza, a Tiszta Tudás Prímgyöngyét, amely eddig az Óceán fenekén pihent, ki tudja, milyen kagylóba zárva. Épp a Tudomány mutatja meg az utat hozzá! Az a Tudomány, amely már nem ellensége az Ezotériának, hanem vele karöltve halad a közös úton a Megváltás felé! A Titok Õrzõje a Matematika. Éppen ezért nekünk, uranitáknak a matematikai tudásunkat kell tökélyre fejlesztenünk

Az Uranita számára a kémiai elemek periódusos rendszere (Goszila Dharma, az 5 Erõ Világrendje) éppolyan szent, mint a Prímszámok táblázata (L'Ordzsina Primáre, az Elsõdleges Világrend). Hisz ez nem más, mint a Teremtés Könyve! Minden Tudás Forrása benne van! A pí vagy az e végtelen sok számjegye: Kódolt Biblia! Az Univerzum minden története le van benne írva, méghozzá minden nyelven, csak meg kell találni a számsorok közt! Ehhez egy jó nanokomputer kell, több heptillió mûvelet per másodperc sebességgel, de kedves leendõ Uraniták, ne türelmetlenkedjetek, mert el se hiszitek hogy milyen hamar meg fog épülni ez a komputer, ha ugyan már ott nem áll a Pentagon valamely eldugott zugában! De addig se fogunk tétlenkedni. Kidolgozzuk az Éter, Téridõ-Plazma, TIP konzisztens elméletét, felépítjük belõle az egész modern fizikát, új alapokra helyezünk mindent, és akkor megépülhet végre az Örökmozgó, és a fénysebességnél gyorsabb antigravitációs hajtómû, és akkor kedveskéim, irány a Galaxis! Irány a Mindenség! Urániáig meg sem állunk! És akkor megvalósul végre a Kozmikus Emberiség!

Utóirat 2003.1.2:

Sokmindent másként látok ma már, mint amikor nagy szenvedéllyel és haraggal megírtam ezt. Egy pár szót módosítottam is. Elõször is szent meggyõzõdésem, hogy a Kozmikus Emberiség már megvalósult! A kérdés csak az, mikor fogadnak minket is a tagjaik közé. A másik meggyõzõdésem az, hogy amiért mi itt küszködünk, az valahol máshol már rég tudott dolog. A harmadik pedig az, hogy jó okkal titkolják még ma is elõlünk. Az antigravitáció és az energiakicsatolás legfõbb felhasználója a hadsereg lenne, ennek pedig beláthatatlan következményei lennének. Kirajzana az ûrbe egy olyan gonosz, harcias faj, amely csak romlást és pusztulást hozna a Galaxis egészére, megfertõzné a Világegyetemet! Az Univerzum hallgatása nem más, mint karantén, elkülönítés! Mi technikailag eljutottunk az atombombáig, de erkölcsileg gügyögõ csecsemõk maradtunk! Amíg nem hozzuk be az évezredes hátrányt, nem léphetünk ki a Mindenségbe! Addig ez csak azon kevesek kiváltsága marad, akik már most megvalósították magukban Istent. Õk egy magasabb világba születhetnek, ahol már megengedett dolog az antigravitáció és az energiakicsatolás. Én, aki olyan büszke voltam erre a szintézis-dologra, rá kellett döbbenjek, hogy pusztán ettõl még nem lesz érett az ember. Kell valami más is, a szeretet. Az a szeretet, amely megvéd minket attól hogy gonosszá váljunk és elpusztítsuk a világot. Amíg biznisz-centrikusan gondolkodunk, addig nem lehet közkincs a szabadenergia és az antigravitáció, sem a replikáció (a tárgyak másolása) mert mindenki gyémántokat és dollárt másolna. Addig az egyetlen járható út az, amit a szabadkõmûvesek, Templomosok és Rózsakeresz-tesek csináltak, hogy a Titkos Tudás csak a beavatottaké lehet, beavatott pedig az lehet aki kiállta az erkölcsi próbákat is. Akinek eredendõ adottsága a lények iránti részvét és szeretet. Aki már nem fogja gonosz célra felhasználni a tudását. Az igazság az, hogy ma erre semmi más garancia nincs, csak az abszolút és tökéletes titoktartás. Én pedig egészen idáig arra esküdtem, hogy minden titkot napvilágra kell hozni, elterjeszteni, és akkor fû-fa-virág megvalósíthatja a tiltott találmányokat, nem kell gyártókra és támogatókra várni. És akkor végre megtisztul a Föld. Csakhát ez nem ilyen egyszerû. A XX. század megmutatta, hova vezet, ha atomtitkok gátlástalan politikusok kezébe kerülnek. Azt mondjuk, a középkor sötét és tudatlan volt. Nem igaz. Tudtak mindent már az egyiptomiak is, csak nem kötötték a plebsz orrára. A hieroglifák üzeneteit ma sem értjük, akik meg értik, jó okkal hallgatnak. A titkokat csak fokozatosan lehet átatdni. A matematikusok is titkolóznak. Aki nem hiszi, vegye kezébe az Algebraic K-Theory címû könyvet! Vagy bármely más mai matek könyvet! Csodálkozni fog, hogy ehhez képest még a Tibeti Titkos Tanok is milyen egyszerû és érthetõ!
Harry Potter világában a nem-varázslókat muglinak hívják. Ehhez hasonlóan, a nem-mate-matikusokat pl. kuglinak becézhetjük. Szegény kuglik, abszolúte ki vannak rekesztve a titkokból, örülhetnek ha szorozni és osztani tudnak! Olyasmi mint kontinuum-hipertér, már sötét fekete mágia nekik! És legyünk õszinték: még én is kugli vagyok! Olyan kugli, aki rájött egy-s-másra, de igazából nem kapott beavatást, így csak sejti, de nem tudja a titkokat.
Harry Potter világában is vannak mugli születésû varázslók, sárvérûeknek becézik õket a született varázslók. Ez lennék hát én is? Hát seprûn nem fogok lovagolni az biztos, és kviddicset se fogok játszani. Naddolog! De egykét varázslatot azért tudok, úgymint DILA, BIOR, Kvadron, Mandi… jó, lehet hogy nem én váltom meg a világot, nem is én leszek híres. Schrödinger Nobel-díjat kapott azért, mert egyszer nem vette figyelembe a relativitás elvet. Tudniillik a relativisztikus Klein-Gordon egyenletet már De Broglie is felírta, Schrödinger elõtt, csak egy baj volt, hogy a finomszerkezetet nem adta vissza, ahhoz már Heisenberg trükkjére és a spinorokra volt szükség. Srõdi ezért drasztikusan kasztrálta az egyenletet, és csinált belõle egy egyszerûbbet, és lám, ugrott neki egy Nobel-díj! Megmutatta, hogy néha a kevesebb a több… Hát, nekem meg az a bajom, hogy egy falásra akarom az egész Világegyetemet lenyelni! Mohó dög, ott döglik! Még Vishnunak is 3 lépés kellett… Szóval, szivem, nekem nem lesz Nobel-díjam, se más dicsõségem. Belépek az emberiség névtelen segítõinek sorába. Titkaimat megõrzöm, és csak annak adom tovább, aki megszolgált érte. Ektórila Anessza Theaí. Ez minden, amit tehetek a világért.

Utóirat2, 2003.1.30

Hát, egy kicsit pesszimista volt ez az utóirat. Azóta megértettem, hogy ha rájövök egy titokra, akkor azt tovább is adhatom, mert az hogy rájöttem, jelzi hogy már továbbadható. Tehát már a karmám részévé vált hogy továbbadhatom. Különben nem jöttem volna rá. Ez a tudós felelõssége. A Vízöntõ kor a titkok feltárulásának is az ideje!
Lehet hogy ezek a titkok veszélyesek, de aki nem égeti meg magát, sose hiszi el hogy a kályha forró. Ez is a megtapasztalás része, és mi azért születtünk a Földre, hogy megtapasztaljunk dolgokat, megtanuljunk helyesen kommunikálni egymással, és fõleg: megtanuljunk szeretni és elfogadni! Amire megérett a világ, az el is fog terjedni. Én sokáig attól féltem, hogy ezek a titkok elvesznek, ha nem adom tovább. Éppolyan buta félelem volt ez, mint attól félni, hogy a felhõ megeszi a napot! Már hogy enné meg? Ezek a titkok készen várnak ránk. Nem én vagyok az egyetlen letéteményesük. Bárki más ráakadhat, ha arra jár. Nekem elég ha a magokat továbbadom. Fenyõmagból száz is elfér a zsebemben, de vajon hány mammutfenyõt tudnék zsebrevágni nagyhirtelen?
Szóval megértettem: a magokat kell továbbadnom. Mindaz amit írok, mindaz amit teszek: magvetés. Még egy apróság: az energiamegmaradás törvénye igaz most is, csak azzal a módosítással, hogy az energiába az éter (TIP) energiáját is bele kell számolni! Tehát a látható világ és a TIP energiája együtt marad meg! Boldogok lehetnek a fizikusok, mégiscsak megmentettük a kedvenc törvényüket! Éppencsak arról van szó, hogy a TIP energiája iszonyatosan nagy, képletesen szólva elég egy tollpihével megcirógatni, máris szupernóvák robbannnak, galaxisok keletkeznek és tûnnek el! Nemhiába félnek tõle annyira, hiszen lehet hogy egy rossz mozdulat, és volt Föld-nincs Föld! Valamit az atlantisziak is elszúrhattak, azért süllyedtek el! Már az atomrobbantások korában attól féltek, hogy egy hidrogénbomba begyújthatja az óceán teljes vízkészletét, vagy a sivatagi atombomba soha nem húny ki, örökké a Nap kicsinyített mása fog ott ragyogni. Lehet hogy ezek a félelmek nem is olyan alaptalanok. De azért nem hiszem, hogy egy Orffyreus kerék szerû mechanikai jószág nagy galibát okozna, hacsak az emberi agyakban nem. De ma, amikor a világ az Irak elleni háborúra készül, talán jobb is ha ilyen dolgok nem kerülnek napvilágra. Legfeljebb egykét Superman, Pókember, Rocketeer vagy Batman kísérletezhet velük, ha van egykét millió dollárja. Elõször az ezotériának el kell terjednie, gyökeret kell vernie az emberek gondolkodásában. Ha már mindennapos tapasztalat a Reiki-energia, vagy a tûzönjárás, akkor az emberek könnyebben befogadják az újat. De addig ki kell dolgozni egy konzisztens elméletet.
Ez lenne a Kvadromatika. Legalább annyira lenne tudomány, mint vallás, mágia vagy mûvészet. És játék is! Én a legjobb ötleteimet játszva találtam meg. Játszottam az Univerzummal! Csodálatos játék! Vajon kitalálom-e Isten akaratát? Szerintem Isten únja már, hogy örökké csak csúszva-mászva, alázatosan közeledünk hozzá, vagy eztazt kérünk tõle, vagy éppen káromkodunk. Valami jobbat akar: játszani velünk! Akár befogad minket társteremtõnek is, ha jól játszunk vele! Ez a játék nem olyan mint a lottó vagy a tõzsde, hogy eztazt nyerhetek rajta. Nem, ez teljesen öncélú játék: Blú! Önmaga jutalma és beteljesülése. Ezért a jó tudósok a legboldogabb emberek a világon. Pasteur, Koch, Einstein vagy Madame Curie a legtöbbet tették, amit ember tehet. Megnyitották Isten ajtaját elõttünk, tudatlan muglik elõtt, és feltártak valamit az Örök Igazságból. Megadták nekünk a legtöbbet: hogy ne úgy haljunk meg, hogy semmit se értettünk az egészbõl! A világ másik fele: önmagunk belsõ világa, ezt Freud és Jung tárta fel nekünk. Így lettünk végre teljesek: Öntükrözõ tudatok.